BIP SP11

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pory Roku”

Powyższy konkurs zorganizowany został w ramach XII edycji współzawodnictwa klas o tytuł „Ekoklasy” Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu. Miał on na celu ukazanie zmian w przyrodzie, które zachodzą na skutek występowania po sobie kolejnych pór roku.

Warunkiem zostania sklasyfikowanym w tym konkursie było dostarczenie trzech prac w określonych terminach. Każda z prac musiała przedstawiać kolejno przyrodę jesienią, zimą oraz wiosną. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, gdyż wiele osób włożyło w swoje prace mnóstwo serca i wysiłku.

Wśród uczniów szkół podstawowych najwyżej ocenione zostały prace Mai Pyźlak z klasy 6b, która otrzymała maksymalną ilość punktów ze wszystkich trzech prac. Zaledwie punkt mniej uzyskał Mateusz Piórkowski z równoległej klasy. Trzecie miejsce zajął z kolei Paweł Pawski, uczeń klasy 4a. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła klasa 6a, która uzbierała łącznie 160 punktów. Żadna z klas nie otrzymała jednak punktów bonusowych, gdyż warunkiem ich uzyskania było sklasyfikowanie pięciu uczniów z danego oddziału.

Wśród uczniów gimnazjum sklasyfikowanych zostało 10 osób, jednakże walka o zwycięstwo była równie zacięta jak w przypadku klas 4-6 szkoły podstawowej. Ostatecznie komisja konkursowa zdecydowała się przyznać pierwsze miejsce dwóm osobom: Patrycji Gadomskiej z klasy 1A oraz Tomaszowi Wolentarskiemu z klasy 1B, którzy uzyskali po 44 punkty. Zaledwie jedno oczko mniej zdobyła Martyna Szczepańska (klasa 1B), która wywalczyła drugą pozycję. Trzecie miejsce przypadło ex aequo dwóm uczennicom, Agacie Frelek z klasy 2B oraz Natalii Kminikowskiej z klasy 3A. W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjna okazała się klasa 2B, spośród której aż 6 osób zostało sklasyfikowanych, w związku z czym klasa otrzymała premię w postaci 20 dodatkowych punktów klasyfikacyjnych.

Szczegółowe zestawienia w przypadku obu etapów edukacyjnych znajdują się poniżej.

Osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca zostaną nagrodzone podczas apelu podsumowującego rok szkolny w czerwcu.

Szkoła Podstawowa nr 11 (klasy IV – VI)

1. Maja Pyźlak – kl. VI b (45 pkt)

2. Mateusz Piórkowski – kl. VI a (44 p.)

3. Paweł Pawski – kl. IV a (43 p.)

4. Martyna Kliwer – kl. IV a (41 p.)

4. Agata Dybowska – kl. VI b (41 p.)

4. Wiktoria Tabaka – kl. VI a (41 p.)

5. Radosław Sitkowski – kl. IV a (40 p.)

6. Kacper Surmacz – kl. VI a (38 p.)

7. Weronika Klawczyńska – kl. VI a (37 p.)

8. Nadia Melerowska – kl. IV b (35 p.)

9. Agata Krzysztofik – kl. V a (34 p.)

10. Aleksandra Balbuza – kl. V a (33 p.)

10. Angelika Kołodziejczak – kl. V a (33 p.)

11. Julia Wicha – kl. IV b (31 p.)

Wyniki klas:

1. Kl. VI a – 160 pkt – 50 punktów klasyfikacyjnych

2. Kl. IV a – 124 pkt – 40 pkt klasyfikacyjnych

3. Kl. V a – 100 pkt – 30 pkt klasyfikacyjnych

4. Kl. VI b – 86 pkt – 20 pkt klasyfikacyjnych

5. Kl. IV b – 66 pkt – 10 pkt klasyfikacyjnych

Gimnazjum nr 1 (klasy I – III)

1. Patrycja Gackowska – kl. I A (44 pkt)

1. Tomasz Wolentarski – kl. I B (44 pkt)

1. Martyna Szczepańska – kl. I B (43 p.)

3. Agata Frelek – kl. II B (40 p.)

1. Natalia Kminikowska – kl. III A (40 p.)

2. Weronika Dobrzyńska – kl. II B (38 p.)

3. Martyna Kaźmierczak – kl. II B (37 p.)

6. Piotr Bernady – kl. II B (36 p.)

7. Weronika Krzysiak – kl. II B (35 p.)

8. Jacek Krzysztofik – kl. II B (32 p.)

Wyniki klas:

1. Kl. II B – 35 pkt – 50 pkt klasyfikacyjnych + 20 pkt (premii) = 70 pkt