BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Gala Konkursu Wiedzy o Wielkich Polakach

16 kwietnia 2017 roku w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku odbyła się gala wręczeniea nagród w wojewódzkim konkursie interdyscyplinarnym o Wielkich Polakach. Spośród 600 uczestników wyłoniono 100 finalistów. Tomasz Wolentarski został laureatem konkursu, zajmując bardzo wysokie 6 miejsce. W nagrodę, wraz z 20 laureatami, pojedzie w sierpniu na dziewięciodniową wycieczkę do Włoch.

Konkurs został zorganizowany z ogromnym rozmachem, a nagrodę wpisano do międzynarodowego programu edukacyjnego. Patronat nad zmaganiami gimnazjalistów objął między innymi Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Słowa do uczestników skierował wicewojewoda pan Jacek Ramlau, kujawsko-pomorski wicekurator oświaty pani Maria Mazurkiewicz oraz dyrektor ośrodka ks. dr Paweł Nowogórski. Swoją obecnością zaszczycił nas również generał zakonu michalitów, do którego należy organizator konkursu – ks. Dariusz Wilk.

Spotkanie obfitowało w wiele ciepłych słów pod adresem finalistów i laureatów, którzy musieli zgłębić szeroki zakres materiału z różnych dziedzin dotyczącego Św. Jana Pawła II, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, osób i znaków obecności papieża w naszym województwie.

Laureaci otrzymali bilety na wycieczkę do Włoch, podczas której będą mieli okazję dokładnie poznać miejsca zwiedzania. Ks. dr Paweł Nowogórski przygotował bowiem 150 stronicową publikację specjalnie na ten wyjazd, w oparciu o którą każdy uczestnik przygotuje projekt edukacyjny dotyczący danej miejscowości czy zabytku we Włoszech.

Przebywając w Centrum Edukacji Młodzieży nie mogliśmy pominąć zwiedzenia nowoczesnego multimedialnego muzeum poświęconego bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. To właśnie w Górsku, przy drodze krajowej nr 80, 19 października 1984 roku, ks. Jerzy Popiełuszko został brutalnie porwany przez oficerów ówczesnej Służby Bezpieczeństwa, a następnie bestialsko zamordowany. W muzeum usłyszeliśmy wspomnienia osób współpracujących z księdzem Jerzym, obejrzeliśmy wywiad z jego matką oraz zobaczyliśmy symbole zniewolenia komunistycznego, prasę podziemną, zdjęcia z życia i pracy duszpasterskiej księdza Jerzego.

Udział w podsumowaniu konkursu był dla nas wielkim przeżyciem, nie tylko ze względu na nagrodę dla Tomka, ale z powodu wspaniałej, życzliwej atmosfery, możliwości spotkania znanych osób, przypomnienia sylwetki i męczeństwa bł. ks. Popiełuszki oraz profesjonalizmu organizatorów gali.

Beata Makowska