BIP SP11

XVII RAJD PIESZY "WIOSNA W PRZYRODZIE" JUŻ ZA NAMI

Grupowe8 kwietnia 2017 r. wzięliśmy udział w XVII rajdzie pieszym – „WIOSNA W PRZYRODZIE”. W rajdzie tym uczestniczyła grupa uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Łącznie 32 osoby oraz 2 naszych absolwentów: Dominik Suszyński i Kamil Dubilis. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Hanna Figura, p. Marita Grajewska Treder oraz p. Witold Zygadlewicz.

Trasa rajdu wiodła z Tarpna przez Nową Wieś, Świerkocin, Parski, Mokre, i jak co roku zakończyła się na Ścieżce przyrodniczo – leśnej „Białochowo”. W sumie około 11 km. Trzeba przyznać, że pogoda dopisała nam idealnie. Przez całą drogę i na mecie świeciło słoneczko, które z każdą minutą powodowało, że robiło się coraz cieplej.

Podczas rajdu odbył się konkurs wiedzy leśnej – „Rola lasu w przyrodzie”, w którym nasze gimnazjalistki: Joanna Rusak i Weronika Krzysiak z kl. II b zajęły I miejsce. Dziewczyny z podstawówki: Martyna Zielińska z kl. VI b oraz Natalia Cieślik z kl. V a miały mniej szczęścia, zajęły czwarte miejsce, ale różnica punktowa między czołowymi zespołami była tak niewielka, że organizatorzy konkursu postanowili również uhonorować nasze reprezentantki dyplomem i nagrodami książkowymi. Największą atrakcją rajdu było jak zawsze ognisko, na którym można było upiec sobie kiełbaski. Uczestnicy dostali również słodki poczęstunek w postaci wafelków Prince Polo. Powrót z rajdu zapewniły nam zamówione autobusy MZK.

Jedna ze zwyciężczyń konkursu „Rola lasu w przyrodzie” Joanna Rusak

Zwyciężczyni konkursu Gim

Zdobywczynie IV miejsca w konkursie okolicznościowym Martyna Zielińska i Natalia Cieślik

Zdobywczynie IV miejsca SP 11