BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Betlejem, to My sami.

SAM 6062Przedstwienie jasełkowe na stałe weszło do kalendarza imprez szkolnych. Uczniowie pod opieką nauczycielek p. Hanny Szulc – Lewandowskiej i Anny Dobrzyńskiej – Pakowskiej wystawili jasełka pt.: "Betlejem, to My sami". Scenę zorganizowaliśmy w kościele św. Józefa Oblubieńca, a swoje aktorskie, wokalne i muzyczne umiejętności prezentowało 50 uczniów. Jasełka przy wtórze kolęd, piosenek świątecznych, w obecności Maryi, Józefa, pastuszków, aniołków, mędrców, mieszkańców Betlejem i proroka wprowadziły społeczność szkolną w prawdziwie świąteczny nastrój. W swojej treści nawiązały również do czasów współczesnych, do naszego zabiegania, troski o dzień jutrzejszy, aby pokazać, że ważne jest to, co dajemy innym – bliskość, miłość, poświęconą uwagę. Po przedstawieniu nie zabrakło świątecznych życzeń od pani dyrektor Marleny Treichel i księdza kanonika Zdzisława Syldatk.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie jasełek. Niech te zdjęcia załączone do notatki, będą dla nas nie tylko miłym wspomnieniem, ale również zachętą do niesienia dobroci i pomocy innym każdego dnia.