BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

XIV edycja DNIA DLA ZDROWIA już za nami!!!

Konkurencje sportowe SP (6)

9 grudnia 2016 r. odbyła się kolejna edycja obchodów DNIA DLA ZDROWIA pn. „ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO!”. Tegoroczna impreza prozdrowotna miała charakter turnieju wiedzowo – sportowego. Nad regulaminowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwało JURY w składzie: pedagog szkolny, nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczycielka zajęć artystycznych.. Przeprowadzono pięć konkurencji sprawdzających wiedzę nt. zdrowego stylu życia (w tym rebusy, plakaty, okrzyki i prezentacje słowne) oraz pięć konkurencji sprawnościowych: rzuty do celu, odbijanie piłeczki pingpongowej, strzały na bramkę od unihokeja, ćwiczenia „Plank” oraz przysiady w parach. Po zakończeniu części turniejowej członkowie szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody wystawili inscenizację profilaktyczną dotyczącą zdrowego odżywiania. Po przedstawieniu komisja ogłosiła wyniki turnieju.

W szkole podstawowej I miejsce zajęła klasa VI b, II miejsce przypadło klasie V a, a III miejsce zdobyła klasa VI a.

W gimnazjum I miejsce zdobyła klasa III a, II miejsce zdobyła klasa II b, a III miejsce przypadło w udziale klasie I a.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy dodatkowo uhonorowani zostali czekoladowymi mikołajami.

Niezależnie od zdobytych miejsc, wszyscy wspaniale się bawili, było wiele emocji i głośny doping, który sprzyjał miłej i serdecznej atmosferze. Dla ubogacenia imprezy uczniowie przygotowali stoisko FIT ze zdrową żywnością. To bardzo cenna inicjatywa propagowania produktów, które stanowią źródło zdrowych kalorii.

Najlepszym obrazem tego wszystkiego, co działo się podczas tego dnia w naszej placówce, niech będą poniższe fotografie. Dziękujemy uczniom, wychowawcom, członkom komisji konkursowej za wzorowe przygotowanie się do tej corocznej imprezy szkolnej.  

Opiekun SK LOP:

W. Zygadlewicz