BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wolontarusze Szkolnych Kół Caritas na Inauguracji Wigilijngo Dzieła Pomocy Dzieciom w Toruniu.

SAM 5992 (Kopiowanie)Dnia 29 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na Lodowisko Tor – Tor, aby wspólnie z innymi wolontariuszami naszej diecezji uczestniczyć w inauguracji XXIII Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: Płomień Miłosierdzia. Wchodząc otrzymaliśmy świateczny podarunek skadający się z łakoci i opaski odblaskowej ufundowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania ogladaliśmy układy łyżwiarskie – indywidualne i synchroniczne, prezentowane przez dzieci i młodzież toruńskiej formacji Axel. Na tafli specjalnie dla nas odbył się pokazowy trening hokeistów z Nesta Mires Toruń, a następnie mogliśmy oglądać spektakl „Bądźcie świadkami miłosierdzia” w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 3 w Toruniu. O godzinie 12:00 na lodowisku pojawił się święty Mikołaj w towarzystwie śnieżynek z płomieniem, którym zapalono świecę. Swoje słowo podziękowania skierował do nas ks. prałat Daniel Adamowicz, ks. biskup Andrzej Suski, prezydent Torunia p. Michał Zaleski i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły w akcję „Warto być bohaterem”, możemy kolejny raz pochwalić się zdobytym przez Zespół Szkół Certyfikatem Szkoły Budującej Wrażliwość Społeczną w Roku Wolontariatu 2016/2017.