BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wyniki konkursu „Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata”

21 listopada odbył się konkurs „Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata”, przeznaczony dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum, zaliczany do rywalizacji o tytuł „Ekoklasy” Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu. Laureatkami konkursu na poziomie szkoły podstawowej zostały Natalia Cieślik z klasy 5a oraz Martyna Żurawska, reprezentująca klasę 6a. Wśród uczniów gimnazjum najlepiej spisał się Piotr Rusak.

Konkurs miał formę testu jednokrotnego wyboru, na który składało się 30 pytań z czteroma wariantami odpowiedzi. Zestawy pytań zarówno dla drugiego, jak i trzeciego etapu edukacyjnego, zostały opracowane na podstawie przygotowanych wcześniej materiałów.

Rywalizacja na obu poziomach edukacyjnych była niesamowicie zacięta. Wystarczy wspomnieć, iż zdobywca trzeciego miejsca w szkole podstawowej do pierwszej lokaty stracił zaledwie dwa punkty. Aby zwyciężyć w konkursie trzeba było jednak odpowiedzieć poprawnie na 27 z 30 pytań. Ta sztuka udała się dwóm uczennicom: Natalii Cieślik oraz Martynie Żurawskiej. Bardzo dobrze wypadli także uczniowie klas czwartych. Tuż za dziewczynami, z dorobkiem 26 punktów, uplasował się Radosław Sitkowski (klasa 4a). Zaledwie punkt mniej zdobył Julian Dąbrowski, reprezentujący klasę 4b. W rywalizacji drużynowej (po zsumowaniu punktów zdobytych przez uczniów poszczególnych klas) najlepsza okazała się klasa 4a, przed 6a oraz 4b.

W gronie gimnazjalistów bezkonkurencyjny okazał się Piotr Rusak z klasy 1B, który odpowiedział prawidłowo na 28 pytań. Drugie miejsce w pierwszej części konkursu wywalczyło ex aequo aż troje uczniów: Joanna Rusak (klasa 2B), Agnieszka Żywiecka (klasa 3A) oraz Kacper Zamyślewski (klasa 2A), którzy zdobyli po 25 punktów. Wobec powyższego, do rozstrzygnięcia pozostałych miejsc na podium potrzebna była składająca się z 10 pytań dogrywka, która została rozegrana 28 listopada. Wygrała ją Joanna Rusak, przed Agnieszką Żywiecką oraz Kacprem Zamyślewskim. W rywalizacji drużynowej dzięki bardzo dobrej postawie Piotra zwyciężyła klasa 1B, przed 3A oraz 2B. Szczegółowe wyniki rywalizacji znajdują się w poniższych zestawieniach.

                                                                                     Adrian Woźniak

Szkoła Podstawowa

Wyniki indywidualne:

 

1. Natalia Cieślik, klasa 5a – zwyciężczyni konkursu! – 27 pkt

1. Martyna Żurawska, klasa 6a – zwyciężczyni konkursu! – 27 pkt

2. Radosław Sitkowski, klasa 4a – drugie miejsce – 26 pkt

3. Julian Dąbrowski, klasa 4b – drugie miejsce – 25 pkt

4. Martyna Kliwer, klasa 4a – 18 pkt

5. Agata Dybowska, klasa 6b – 14 pkt

5. Paweł Surmacz, klasa 6a – 14 pkt

7.  klasa 6b – 12 pkt

8. Anna Peplińska, klasa 4b – 11 pkt

9. Natalia Langowska, klasa 5a – 6 pkt

Wyniki drużynowe:

1 miejsce – klasa 4a (44 pkt) – 50 pkt klasyfikacyjnych

2 miejsce – klasa 6a (41 pkt) – 40 pkt klasyfikacyjnych

3 miejsce – klasa 4b (36 pkt) – 30 pkt klasyfikacyjnych

4 miejsce – klasa 5a (33 pkt) – 20 pkt klasyfikacyjnych

5 miejsce – klasa 6b (26 pkt) – 10 pkt klasyfikacyjnych

 

Gimnazjum

Wyniki indywidualne:

 

1. Piotr Rusak, klasa 1B – zwycięzca konkursu! – 28 pkt

2. Joanna Rusak, klasa 2B – 25 pkt – drugie miejsce

3. Agnieszka Żywiecka, klasa 3A –25 pkt – trzecie miejsce

4. Kacper Zamyślewski, klasa 2A - 25 pkt

5. Jakub Kwiatkowski, klasa 1B – 20 pkt

6. Natalia Kminikowska, klasa 3A – 19 pkt

7. Aleksandra Jasińska, klasa 1A – 15 pkt

8. Weronika Krzysiak, klasa 2B – 14 pkt

9. Maja Gadomska, klasa 1A – 12 pkt

Wyniki drużynowe:

1 miejsce – klasa 1B (48 pkt) – 50 pkt klasyfikacyjnych

2 miejsce – klasa 3A (44 pkt) – 40 pkt klasyfikacyjnych

3 miejsce – klasa 2B (39 pkt) – 30 pkt klasyfikacyjnych

4 miejsce – klasa 1A (27 pkt) – 20 pkt klasyfikacyjnych

5 miejsce – klasa 2A (25 pkt) – 10 pkt klasyfikacyjnych