BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rajd „Pamięci Września1939”

DSCN203824 września odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd pieszy. Z naszej szkoły wyruszyła grupa 6 gimnazjalistów i 25 uczniów szkoły podstawowej pod opieką p. Witolda Zygadlewicza, p. Beaty Rolewicz, p. Marity Grajewskiej Treder i p. Hanny Figury. Trasa zaplanowana została z Mełna do Gruty śladem miejsc pamięci narodowej. Pierwszy odcinek do Mełna uczestnicy pokonali pociągiem. Potem już piesza wędrówka, a po drodze pomnik upamiętniający ofiary II wojny światowej na terenie dawnej cukrowni w Mełnie i kolejny już przy kościele w Grucie oraz Cmentarz Wojenny w Mełnie. Ciekawe okazało też się miejsce nad jeziorem Mełno, gdzie w 1422 roku zawarty został pokój z Krzyżakami. Przewodnik przybliżył historię, starając się swoją opowieścią połączyć naukę z aktywnością na świeżym powietrzu. Na trasie odbył się też okolicznościowy konkurs, który zakończył się sukcesem naszych uczniów. Zarówno przedstawiciele gimnazjum jak i szkoły podstawowej zajęli II miejsce. Szkołę podstawową reprezentowała drużyna w składzie Agata Dybowska i Maksymilian Owczarek, gimnazjum – Jakub Sałatowski i Miłosz Wicha. W Mełnie zaplanowano dłuższy postój połączony z posiłkiem – grochówką i herbatą. W drodze powrotnej uczestnicy zobaczyli zespół pałacowo- parkowy w Mełnie, a tam ciekawy przykład cypryśnika błotnego ze specjalnymi korzeniami do oddychania. 

Trasa wyniosła nieco ponad 10 km. Wszyscy wrócili zadowoleni, chociaż nieco zmęczeni. Pogoda też dopisała, chociaż z rana przez chwilę padało. Z pewnością można zaliczyć ten rajd do udanych!

Hanna Figura