BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

II Rajd z Heweliuszem

wlepkaW dniu 24 września br. odbył się, stający się powoli tradycją, II rajd z Heweliuszem. Celem rajdu była głównie integracja środowiska szkolnego. Udało się to znakomicie. W rajdzie brali udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, grono pedagogiczne z panią dyrektor Marleną Treichel na czele, a także rodziny i mieszkańcy osiedla Mniszek. Łącznie udział w imprezie wzięło udział 120 osób.

Marszruta, dokładnie 10-cio kilometrowa, prowadziła poprzez trzy plaże. Pierwszą była plaża ośrodka Delfin, gdzie uczestnicy wykonywali pamiątkowe zdjęcia klas oraz krótko odpoczęli przed dalszym marszem. Dłuższy postój odbył się na plaży miejskiej. Tam właśnie odbywały się gry i zabawy, oraz korzystanie z miejscowego placu zabaw. Ostatni krótki postój miał miejsce na plaży „Dzikiej”.

Trasa została pokonana bez przeszkód i trudności, nawet przez najmłodszego 4-letniego uczestnika. Na trasie dopisała wspaniała pogoda oraz wesoła atmosfera.

Mapa rajdu

Komandorem rajdu był przodownik turystyki pieszej – Jacek Treichel, który przygotował dla wszystkich maszerujących pamiątkowe „wlepki” rajdowe. A już za rok kolejna edycja rajdu.

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom-opiekunom, rodzicom i komandorowi za bardzo sprawny przebieg rajdu, zapewnienie bezpieczeństwa i aktywne spędzenie wolnego czasu.