BIP SP11

Rajd pieszy „Światowy Dzień Kosmosu”

W drodze 216 kwietnia odbył się kolejny rajd pieszy zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 16. Wzięło w nim udział niemal 30 uczestników z naszej szkoły, w tym po raz drugi uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Opiekę sprawowali nauczyciele: p. Agata Darmos, p. Hanna Figura, p. Beata Rolewicz i p. Witold Zygadlewicz. Ponad 10-kilometrowa trasa wiodła sprzed marketu TESCO, wzdłuż Trynki, w pobliżu Wielkiej Księżej Góry do SP nr 16. Tu czekał już smaczny posiłek – zupa pomidorowa z makaronem i herbata, a dla opiekunów dodatkowo kawa. Na trasie, na brzegu urokliwego Jeziora Tarpno, odbył się okolicznościowy konkurs wiedzy o kosmosie. Wyniki jak zwykle ogłoszono na zakończenie rajdu i była to niezwykle przyjemna chwila. Debiut - i od razu w jakim stylu - I miejsce zajęli uczniowie z trzeciej klasy - Anna Peplińska i Julian Dąbrowski. II miejsce przypadło gimnazjalistom – Weronice Krzysiak i Krystianowi Woźniakowi, a III miejsce zajęli uczniowie szkoły podstawowej – Miłosz Wicha i Dawid Buler.

Rajd okazał się bardzo udany. Wyśmienita pogoda - słońce rozpieszczało piechurów od samego rana. Oczy cieszyły kwitnące wiosenne krzewy, kwiaty, pierwsze listki, soczysta zieleń trawy. I chociaż za sprawą wysokiej temperatury odczuwało się zmęczenie, wszystkim dopisywały humory, a godziny w doborowym towarzystwie mijały niemal niepostrzeżenie. Z założenia rajdy mają przybliżać uczestnikom piękno i historię najbliższej okolicy i promować aktywny wypoczynek. Jednak nie można zapominać o bardzo ważnym elemencie, jakim jest integracja i spędzanie czasu w gronie kolegów i koleżanek. Kolejne rajdy już wkrótce.

Hanna  Figura