BIP SP11

„Drzwi otwarte” w Szkole Podstawowej nr 11

Drzwi Otwarte – to wydarzenie zorganizowane 7 marca 2016 roku dla przyszłych, jak i obecnych uczniów naszej szkoły. Celem tego przedsięwzięcia było zaznajomienie dzieci – przede wszystkim uczniów klas „0”, ich rodziców, a także uczniów z klas I, II, III z bogatą ofertą edukacyjną ZSO nr 1.

Wydarzenie rozpoczęło się od porannej wizyty dzieci z osiedlowego przedszkola i „zerówki” w salach lekcyjnych. Uczniowie klas I-III zaprosili swoich młodszych kolegów i koleżanki na lekcje pokazowe. Po zajęciu miejsc w ławkach wszyscy aktywnie uczestniczyli w prawdziwych lekcjach – odpowiadali na zadawane pytania, konstruowali piękne wypowiedzi ustne, dokonywali obliczeń matematycznych, manewrowali liczmanami i innymi przyborami matematycznymi. Starsi uczniowie z zaangażowaniem wspierali młodszych w pokonywaniu trudności, pomagali także podczas pierwszych prób w rozwiązywaniu zadań przy tablicy interaktywnej, która jak się okazało, była wspaniałą atrakcją dla dzieci.

Kolejnym etapem Drzwi Otwartych było popołudniowe spotkanie z rodzicami oraz przyszłymi uczniami naszej szkoły. Zebranych gości przywitali dwiema piosenkami i tańcem uczniowie uczęszczający na zajęcia wokalne. Później, uczniowie klas trzecich zaprezentowali talenty stricte taneczne –przygotowali wspaniały układ choreograficzny do piosenki „Chocolate”. Po tychże występach, najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania szkoły przekazała wicedyrektor, pani Małgorzata Binder. Zapoznała przybyłych gości z ofertą edukacyjną, formalną stroną rekrutacji, zasadami udzielania pomocy socjalnej. Dopełnieniem informacji i wcześniejszych występów była prezentacja multimedialna pt. „Nasza szkoła – szkoła w oczach dzieci”, której bohaterami byli uczniowie naszej szkoły. W prezentacji znalazło się wiele wspomnień dzieci z zajęć szkolnych utrwalonych w formie zdjęć i ciekawych wypowiedzi.

Najważniejszym etapem całego wydarzenia dla przybyłych gości było zwiedzanie szkoły. Pierwszym, bardzo ważnym elementem, okazała się wspaniała wystawa prac plastycznych inajpiękniejszych zeszytów uczniów klas I-III. Po obejrzeniu wspomnianej minigalerii, wszyscy ochoczo wybrali się na spacer, podczas którego mogli zajrzeć w najskrytsze zakamarki naszej szkoły. Sale lekcyjne, sala do zajęć komputerowych, sala „Radosna Szkoła”, świetlica – wzbudziły duże zainteresowanie, niemniej, największe zaskoczenie i wrażenie wywarła nowa sala – Bajkolandia. To w tej sali dzieci spędziły czas na zabawie, podziwiając wspaniałe bajkowe postaci namalowane przez pana Grzegorza, pracownika szkoły.

Mamy nadzieję, że wydarzenie to pozwoliło doskonale zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, a także wzbudziło dużą sympatię przyszłych uczniów do naszej placówki.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

Zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej serdecznie dziękujeuczniom i pracownikom
Zespołu Szkół Ogólnokształcących za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji wydarzenia.

Agata Darmos