BIP SP11

Rajd wszech czasów!

20160305 LOGO RAJDU5 marca odbył się rajd pieszy „Grudziądz wolny”. Z pewnością możnastwierdzić, że był niezwykły, wręcz wyjątkowy. Aż chce się powiedzieć: „ Ach, co to był za rajd…!” Zorganizowany przez naszą szkołę przy współudziale Wojskowego Koła PTTK Nr 62 „OSeSeK” przy Klubie CSLog w Grudziądzu, cieszył się niespotykanym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 405 osób, w tymponad 100 z naszej szkoły! Po raz pierwszy dołączyli też uczniowie III klasy szkoły podstawowej i ich rodzice. Jak zwykle nie zabrakło absolwentów, którzy dobrze czują sięw towarzystwie dawnych kolegów i nauczycieli. Komandorem rajdu był p. Jacek Treichel, Przodownik Turystyki Pieszej. Opiekę sprawowali nauczyciele w bardzo licznym gronie: p. Beata Rolewicz, p. Marita Grajewska Treder, p. Barbara Krajinska,p. Agata Darmos, p. Agnieszka Gzella, p. Jolanta Świerszczko, p. Hanna Figura, p. Witold Zygadlewicz i p. Adrian Woźniak.

20160305 TRASA RAJDU

Trasa zaplanowana została spod marketu LIDL przy ul. Hallera w pobliże Jeziora Rudnickiego. Tu też odbył się okolicznościowy konkurs, w którym nasi uczniowie nie brali udziału. Po drodze można było zobaczyć pozostałości fortów i drobne zmiany w przyrodzie, które mogą sygnalizować zbliżającą się wiosnę. Meta oczywiście w naszej szkole. Zmęczoną wędrówką dziatwę i ich opiekunów czekał tu posiłek i herbata. Dla dzieci grochówka, dla opiekunów świeżutkie faworki, którym nie sposób było się oprzeć. Te smakołyki to zasługa Pań z obsługi i p. Ewy Roś, osób znanych z życzliwości i zaangażowania. O sprawne przystawianie pieczątek w książeczkach OTP zadbały dwie panie - Anna Głodowska i Katarzyna Lebowska. Po krótkim odpoczynku p. dyrektor Marlena Treichel i p. Jacek Treichel dokonali podsumowania konkursu i wręczyli wyróżnionym uczniom nagrody. Na boisku szkolnym panie mogły popróbować swoich sił w….rzucaniu wałkiem.

Moc wrażeń i radości, miło spędzony czas, salwy śmiechu, setki zdjęć – to bilans naszego rajdu. Aura, jak na tę porę roku, nie najgorsza.A pogoda ducha – ta zawsze dopisuje i zdaje się być niewyczerpana. Wspólne podejmowanie inicjatyw integruje nasze środowisko i sprawia, że przez kilka dni wszyscy żyją tym wydarzeniem. Sukces zaś napawa dumą.

Tekst - Hanna Figura
Zdjęcia – Witold Zygadlewicz i Adrian Woźniak

IMG 0001 (Kopiowanie)
IMG 0002 (Kopiowanie)