BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

DBI 2016

logo

„Lepszy internet zależy od Ciebie!” – pod takim hasłem 9 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Po raz kolejny, w ponad stu krajach na całym świecie odbyły się wydarzenia, mające na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego internetu. Ważne w idei DBI jest też pokazanie aktualnych problemów dotyczących zagrożeń online, na jakie narażeni są młodzi użytkownicy. Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Partnerem wydarzenia jest firma Facebook, natomiast Głównym Partnerem DBI jest Fundacja Orange.

Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w tej kampanii – działania trwały od 8 lutego do 23 lutego (tematyczne gazetki, konkurs plastyczny, lekcje o bezpiecznym Internecie na lekcjach wychowawczych, informatyce oraz konkurs „Hostklasa 2016”).

Dnia 22 lutego 2016r. w Gimnazjum i 23 lutego 2016r. w Szkole Podstawowej, odbyły się apele poświęcone bezpieczeństwu w sieci na których podsumowany został także konkurs „HOSTKLASA 2016”.

W gimnazjum młodzież obejrzała filmy: „Historia Magdy”, „Historia Julki” oraz „Dodaj znajomego” dotyczące zagadnienia cyberprzemocy (przemocy z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych), sekstingu( tworzenie, przesyłanie czy odbieranie wiadomości i obrazów (zdjęć i filmów) o charakterze seksualnym przy pomo­cy i/lub z wykorzystaniem nowych technologii, np. internetu, telefonu komórkowego, e-maila, komunikatów, aplikacji internetowy, MMS-ów, wideoczatów itp.) i hejtowania (agresywne zachowanie w internecie, polegające przede wszystkim na obrażaniu i ubliżaniu innym użytkownikom).

W szkole podstawowej natomiast dzieci obejrzały kreskówki: „Dobry żart”, „Małe zdjęcie DUŻY problem” oraz film „Dodaj znajomego”, które poruszały temat cyberprzemocy, udostępniania zdjęć i hejtowania.

Naszym celem było uświadomienie, że Internet to nie tylko nieograniczone źródło informacji, idealny sposób komunikowania się, ale także zagrożenia na które jesteśmy narażenia.Filmy miały przestrzec,dać do myślenia, oraz pouczyć.Przekazane zostały również wskazówki i rady jak postąpić aby uniknąć sytuacji niebezpiecznych. Wie­lu użytkowników Internetu może nie mieć też świadomości, że przez „polubienie”, przesłanie czy udostępnienie materiałów, które są krzywdzące dla nieznanej im osoby, stają się sprawcami przemocy.

Ofiarą hejtu i innych form cyberprzemocy padł już co piąty polski nastolatek. Akty cyberprzemocy potrafią wyrządzać bardzo dużą krzywdę. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z zagrożeń i szkodliwości cyberprzemocy oraz, z faktu że jest ona karana prawnie. Należy pamiętać, że nie jesteśmy bezbronni wobec agresywnych, wulgarnych czy obraźliwych treści. Każdy z nas, widząc np. internetowy hejt, może to zgłosić- ponieważ są konsekwencje prawne dla sprawcy cyberprzemocy,

Na koniec apelu podsumowany został konkurs szkolny „Hostklasa 2016” - w którym to klasy IV-VI SP i I-III G brały udział w licznych konkursach związanych z bezpieczeństwem w Internecie i konsekwencjami wynikającymi z jego użytkowania (konkurs wiedzy, konkurs na plakat, gazetkę klasową, prezentację), a klasy I – III SP brały udział w konkursie plastycznym pt. „Klasowy album – dobra rada”.

Po podsumowaniu w odpowiednich grupach wiekowych - tytuł „HOSTKLASA 2016” zdobyła:

+ klasa IIc SP – najlepszy „Klasowy album – dobra rada”

+ klasa VIa SP

+ klasa Ib Gim

Gratulujemy!