BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rajd Szlakiem zamków pomorskich

           17 października 2015 r. odbył się kolejny rajd pieszy. Organizatorem było Międzyszkolne Koło Turystyczne „Zawrat”. Komandorem był p. Wiesław Żurawski, kierownikiem trasy p. Henryk Pasik. Wzięło w nim udział 5 uczniów z naszego gimnazjum i 6 ze szkoły podstawowej. W roli opiekunki debiutowała p. Beata Rolewicz. Ponadto dzieciom towarzyszyło dwoje opiekunów, którym piesze wędrówki nie są obce – p. Hanna Figura  i p. Jacek Treichel.

Rajd rozpoczął się w Rogóźnie. Najpierw zobaczyliśmy gotycki kościół z XIV wieku pw. św. Wojciecha. Tu też odbył się okolicznościowy konkurs poświęcony historii tych ziem z czasów krzyżackich oraz zamkom krzyżackim. Z naszej szkoły wzięły w nim udział dwie drużyny. W ogólnej klasyfikacji, wyjątkowo bez podziału na kategorie wiekowe, uczennice gimnazjum - Weronika Krzysiak i Kinga Tomasik zajęły 1. miejsce! Na 2. pozycji uplasowały się uczennice ze szkoły podstawowej – Weronika Klawczyńska i Maja Sas, pokonując między innymi drużyny ze szkół średnich! Nagrodą były książki z autografem współautora – p. Henryka Pasika. Jest on istną skarbnicą wiedzy o zabytkach regionu, którą z wielkim zapałem dzielił się z uczestnikami rajdu. W Rogóźnie znajdują się także ruiny zamku krzyżackiego z XIII wieku. Niestety niewiele można dziś zobaczyć, niszczony był przez Krzyżaków, Szwedów, a w XVIII wieku część cegieł wykorzystano do budowy Twierdzy Grudziądz. Podczas kolejnej przerwy organizatorzy zadbali o podtrzymanie formy piechurów i zaserwowali „najlepszą grochówkę”. Dalsza trasa wiodła przez Dąbrówkę, Grabowiec do Grudziądza.

Trasa rajdu

Trzeba przyznać, że był to wymagający rajd! Kolejne kilometry pokonywaliśmy w strugach deszczu, miejscami w błocie do kostek. Zjedzono wszystkie skrzętnie przygotowane zapasy, którymi chętnie dzielono się z tracącymi siły towarzyszami. Na mecie okazało się, że przeszliśmy 21 kilometrów! Czy było ciężko? Troszkę może tak, ale ani przez chwilę nie opuściły nas dobre humory, żartom jak zwykle nie było końca. Nasza grupa chętnie śpiewa, pojawiły się nawet elementy tańca J. O utrzymanie takiej kondycji psychicznej dbają też opiekunowie, w zamian otrzymując uśmiech i słodkie smakołyki. Czy było warto? Odpowiedź nie może być inna – tak!

Tekst - Hanna Figura

Foto – Jacek Treichel