06/25 2015

ROWEREM PRZEZ GRUDZIĄDZ

20 czerwca 2015 roku, w ostatnią sobotę roku szkolnego, odbył się kolejny rajd rowerowy. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas IV-VI, a opiekę sprawowały panie Hanna Figura, Marita Grajewska Treder i Magdalena Tarkowska.

Trasa rajdu wiodła ścieżką rowerową z Mniszka na Górę Zamkową, gdzie uczestnicy wspięli się na odbudowaną wieżę Klimek. Pogoda była piękna, więc rowerzyści mogli podziwiać wspaniałe widoki Grudziądza i okolic. Później, przy starej zamkowej studni, uczniowie mieli okazję wysłuchać legendy o XVII-wiecznej mieszkance Grudziądza Jadwidze, która zakochała się w Szwedzie. Podobno po śmierci ukochanego Jadwiga wrzuciła do studni swoje klejnoty, które nadal czekają na swego odkrywcę...

Dalej uczniowie z opiekunkami pojechali ścieżką na skarpie wiślanej w kierunku Cytadeli, skąd zjechali brukowaną ulicą Forteczną. Droga powrotna wiodła przez Piaski, Hanowo i Biały Bór. Ogółem uczestnicy rajdu przejechali 32 kilometry i nikt nie narzekał, bo wszyscy uczniowie mieli świetną kondycję. Tempo jazdy również było dobre, ok. 17 km na godzinę, więc ostatni rajd w tym roku szkolnym można uznać za bardzo udany.

                                                                                              Marita Grajewska Treder