BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

unnamedRok szkolny, który zakończył się dzisiaj 26 czerwca 2020 r. był inny niż wszystkie poprzednie. Trudny, niespotykany, nieprzewidywalny. Od połowy marca z powodu epidemii koronawirusa edukacja realizowana była zdalnie. Stanowiło to olbrzymie wyzwanie dla wszystkich : dyrekcji szkoły, rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Daliśmy z siebie wszystko w tym niełatwym czasie. Zarówno uczniowie , jak i rodzice stanęli na wysokości zadania. Docenić należy także trud dyrekcji oraz nauczycieli. Dziękujemy uczniom oraz opiekunom. Bez ich wysiłku i zaangażowania zdalne nauczanie byłoby o wiele trudniejsze. Dziękujemy za współpracę, zrozumienie ,życzliwość i cierpliwość. Nasi uczniowie osiągnęli wyśmienite wyniki w nauce i zachowaniu. Wszyscy zostali promowani do klasy programowo wyższej. 95 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. W dniu dzisiejszym przybyli do szkoły, aby odebrać swoje świadectwa, dyplomy oraz nagrody. Skromne uroczystości odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Pożegnaliśmy absolwentów, którym życzymy powodzenia w rekrutacji do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Przed nimi jeszcze czas oczekiwania na wyniki egzaminu ósmoklasisty. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Pamiętajcie o swoim zdrowiu oraz o tym, że epidemia cały czas trwa. Bawcie się i wypoczywajcie. Do zobaczenia we wrześniu.

      zakończenie roku szkolnego

    absolwenci naszej szkoły

Grażyna Redmer