Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Do widzenia, przyjaciele...

czapka-absolwenta-z-dyplomem 20412-31619.06.2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Mury szkoły opuszczają uczniowie trzecich klas, którzy są ostatnim rocznikiem gimnazjum oraz uczniowie klas ósmych, będący pierwszym rocznikiem opuszczającym Szkołę Podstawową nr 11 w nowej reformie oświaty. W części oficjalnej odbyło się przekazanie sztandaru przedstawicielom klas młodszych, a następnie zabrała głos pani dyrektor Marlena Treichel, która pożegnała absolwentów gratulując im znakomitych wyników z egzaminu i sprawdzianu ósmoklasistów, a także złożyła podziękowania rodzicom, w sposób szczególny współpracującym ze szkołą.

W dalszej części najbardziej pracowici i zdolni uczniowie otrzymali stypendia naukowe.

Z klas ósmych są to następujące osoby:

Klawczyńska Weronika – śr. ocen 5,44

Krzysiak Weronika – śr. ocen 5,28

Baniak Franciszek śr. ocen 5,22

Dybowska Agata śr. ocen 5,11

Piórkowski Mateusz śr. ocen 5,0

Z gimnazjum :

Wolentarski Tomasz – śr. ocen 6,0

Kozłowski Mateusz – śr. ocen 5,78

Gackowska Patrycja – śr. ocen 5,33

Rusak Piotr – śr. ocen 5,33

Kozłowski Robert – śr. ocen 5,28

Paterski Szymon – śr. ocen 5,11

Następnie wyróżnieni zostali uczniowie ,którzy zdobyli tytuł laureata i finalisty w konkursach przedmiotowych.

Klasy trzecie i ósme przygotowały prezentacje, przypominające o latach spędzonych w murach naszej szkoły W dalszej części wystąpiła pani dyrektor Marlena Treichel ,wychowawcy i absolwenci ,którym wręczone zostały świadectwa, nagrody oraz pamiątki ukończenia szkoły. Rodzice uczniów, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem, otrzymali listy gratulacyjne.

Nagrodę specjalną dla uczniów, którzy zdobyli powyżej 75 % punktów na sprawdzianie ósmoklasisty oraz na egzaminie gimnazjalnym wylosował Kacper Surmacz z klasy VIII a oraz Piotr Rusak z klasy III b.

W dalszej części uroczystości absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie. ,po którym nastąpiła część artystyczna, a także pożegnanie przez młodzież pana Adriana Woźniaka oraz pani Ewy Roś. Na zakończenie uczniowie klas ósmych przepięknie zatańczyli poloneza. Nie zabrakło łez wzruszenia… Dla absolwentów klas trzecich gimnazjum i absolwentów klas ósmych szkoły podstawowej zaczyna się nowy rozdział życia. Wierzymy, że wszyscy dostaną się do wymarzonych szkół średnich i będą   realizować swoje marzenia. Zarówno absolwentom, jak i pozostałym uczniom naszej szkoły, życzymy udanego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

Grażyna Redmer , Witold Zygadlewicz