Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

„Niech żyje bal”

1      To był bal nad bale. W dniu 7 czerwca 2019 r. w restauracji AMUZA odbył się ostatni bal gimnazjalistów. Tradycyjnie zabawę zorganizowali rodzice naszych tegorocznych absolwentów. O godz.17.00 w przepięknie udekorowanej sali zgromadzili się nauczyciele, rodzice oraz bohaterowie wieczoru – trzecioklasiści. Uczennice we wspaniałych balowych kreacjach oraz chłopcy w garniturach, już nie dzieci, ale młodzi ludzie wkraczający powoli w dorosłe życie, wyglądali wprost olśniewająco. Były przemówienia wychowawców p. Hanny Matus i p. Grażyny Redmer, rodziców, podziękowania i kwiaty.

      Bal rozpoczął się polonezem,imponująco odtańczonym przez absolwentów. Następnie, w miłej atmosferze – smaczny obiad, który dodał energii do zabawy. Na deser, oprócz pysznych ciast ,podany został znakomity tort, przygotowany specjalnie dla Absolwentów 2019 przez panią Katarzynę Szczepańską, mamę uczennicy klasy III b, mistrzynię przepysznych wypieków.

      Dobra muzyka, wspólna zabawa ,a przede wszystkim wyśmienity humor wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców trwały do godziny 22.30. Z pewnością Bal Gimnazjalny 2018/2019 na długo, może na zawsze pozostanie , w pamięci zarówno młodzieży, jak i dorosłych.

Hanna Matus i Grażyna Redmer