Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

30.11.2018 – XXV Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w Diecezji Toruńskiej

1       Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły 30 listopada pojechali na coroczną inaugurację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która w tym roku odbyła się już po raz dwudziesty piąty. Celem spotkania setek dzieci i młodzieży na toruńskim Lodowisku „Tor-Tor”, było podsumowanie akcji charytatywnej „Warto być bohaterem”, inauguracja przedświątecznej sprzedaży świec Caritas, propagowanie akcji „Jestem widoczny - jestem bezpieczny”, zbiórka przyborów szkolnych dla ubogich dzieci na misjach oraz promocja zdrowej żywności.

Od 25 lat Caritas w całej Polsce w okresie przedświątecznym sprzedaje świece na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Dzięki tej akcji świeceCaritas stały się nieodłącznym elementem wigilijnego stołu w wielu polskich domach a potrzebujący otrzymują wsparcie.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał upominki, wśród których znalazły się owoce, warzywa, słodycze oraz opaski odblaskowe. Uczniowie mogli zrewanżować się, ofiarowując przybory szkolne dla dzieci na misjach. Jak co roku spotkanie uświetniły występy łyżwiarzy, a kulminacyjnym momentem było zapalenie wielkiej świecy Caritas przez Św. Mikołaja, który rozdał dzieciom cukierki i uroczyście opuścił lodowisko pięknym Porsche.

                                                                                                                      Beata Makowska