Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczciliśmy pamięć lokalnych patriotów i bojowników o niepodległą Polskę

20181120 161738            W ramach kółka historycznego, w listopadowe popołudnie (20.11.2018), po zajęciach lekcyjnych uczestnicy koła historycznego ze Szkoły Podstawowej nr 11 wraz z opiekunem wybrali się uczcić pamięć wszystkich tych, którzy walczyli o wolną Polskę, często składając w tej walce o wolność Ojczyzny najwyższą ofiarę, jaką jest życie.

            Po przyjeździe do centrum Grudziądza nasz spacer rozpoczęliśmy od pomników na Placu 23 Stycznia. Opiekun pokrótce przybliżył sylwetki Wiktora Kulerskiego i Witolda Pileckiego.

Kolejnym punktem tej swoistej lekcji patriotyzmu w terenie był Pomnik Żołnierza Polskiego na Rynku Głównym, który został postawiony w 10 rocznicę Powrotu Grudziądza do Macierzy i jest dzisiaj miejscem miejskich uroczystości patriotycznych.

Potem udaliśmy się na ulicę Mickiewicza, na której znajdują się trzy pomniki:

  • Pomnik upamiętniający twórcę konspiracyjnej organizacji niepodległościowej – „Rota” Tadeusza Kaube, który po aresztowaniu przez gestapo został skazany na śmierć (wyrok został wykonany w styczniu 1942 r.),
  • Pomnik jednego z twórców polskiej niepodległości – Józefa Piłsudskiego
  • Pomnik upamiętniający 165 polskich oficerów pochodzących z Grudziądza, którzy zostali zamordowani przez sowieckie NKWD w 1940 r. w Katyniu, Charkowie i Miednoje.

Na wszystkich pomnikach zapaliliśmy znicze, a uczestniczki koła przedstawiły przygotowane przez siebie wcześniej informacje na temat tych miejsc Pamięci Narodowej. Pomimo przenikliwego chłodu zajęcia w terenie koła historycznego należy uznać za pożytecznie spędzony czas.

           

Paweł Górecki