BIP SP11

Wyniki konkursu „Najdziwniejsze zwierzęta świata”

22 listopada odbył się konkurs „Najdziwniejsze zwierzęta świata”, przeznaczony dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjum, zaliczany do rywalizacji o tytuł „Ekoklasy” Szkoły Podstawowej nr 11 w Grudziądzu. Laureatem konkursu na poziomie klas 4-6 szkoły podstawowej został Julian Dąbrowski z klasy 6b. Wśród uczniów starszych zwyciężyła Maja Sas z klasy 8A.

Konkurs miał formę testu jednokrotnego wyboru, na który składało się 30 pytań z czteroma wariantami odpowiedzi. Zestawy pytań dla obu grup wiekowych, zostały opracowane na podstawie przygotowanych wcześniej materiałów. Uczniowie musieli zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi gatunków takich jak: rawka błazen, szkaradnica pospolita, żabnica czy nietoperz morski.

W gronie uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej rywalizacja o zwycięstwo była niezwykle zacięta. Pomiędzy trzema pierwszymi zawodnikami był zaledwie punkt różnicy. Ostatecznie triumfatorem konkursu został Julian Dąbrowski, który uzbierał 27 punktów. O drugim miejscu zadecydowała ustna dogrywka, w której Radosław Sitkowski (klasa 6a) minimalnie pokonał Jakuba Adamczewskiego z klasy 4b. W rywalizacji drużynowej (po zsumowaniu punktów zdobytych przez uczniów poszczególnych klas) najlepsza okazała się klasa 4b, która wyprzedziła obie klasy szóste.

W gronie uczniów starszych wygrała Maja Sas z klasy 8a, która uzyskała 22 punkty. Punkt mniej uzbierała Natalia Cieślik z klasy 7a, zajmując drugie miejsce. Na „podium” znalazła się też Weronika Klawczyńska, koleżanka z klasy Mai Sas. W rywalizacji drużynowej zwyciężyła klasa 8a, przed 7a i 3A gimnazjum. Szczegółowe wyniki rywalizacji znajdują się w poniższych zestawieniach.

Adrian Woźniak

Szkoła Podstawowa (klasy 4-6)

Wyniki indywidualne:

1. Julian Dąbrowski, klasa 6b – zwycięzca konkursu! – 27 pkt