BIP SP11

Rozstrzygnięcie konkursów historycznych z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

20181106 153246            Podczas uroczystej Akademii z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, która odbyła się w czwartek      8 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch historycznych konkursów:

1. na plakat upamiętniający 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w dwóch kategoriach wiekowych:
  • klasy VII-VIII szkoły podstawowej i 3 gimnazjum
  • klasy IV-VI szkoły podstawowej
  1. wiedzy na temat Odzyskania przez Polskę Niepodległości „Polska Niepodległa” dla klas VII-VIII szkoły podstawowej i 3 gimnazjum

Rozstrzygnięcia tych konkursów zostały dokonane podczas uroczystej Akademii z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W konkursie na plakat zostały przyznane dwa pierwsze miejsca: dla Patrycji Gackowskiej (IIIa gm) i Martyny Szczepańskiej (IIIb gm), II miejsce zajęła Wiktoria Tabaka (VIIIa), a III – Agata Krzysztofik (VIIa). Natomiast w konkursie „Polska Niepodległa”, w którym udział wzięło 12 uczniów zwycięstwo odniósł Tomasz Wolentarski (IIIb), II miejsce zajął Mateusz Kozłowski (IIIb) a III miejsce – Weronika Klawczyńska (VIIIa). Zwycięzcom gratulujemy!

Warto nadmienić, że dotychczas w naszej szkole podczas roku jubileuszowego – 2018, Roku Niepodległości odbyło się wiele działań z intencją upamiętnienia tej ważnej rocznicy. W styczniu 2018 r. odbyło się w klasach starszych SP i gimnazjum przedstawienie w ramach „Żywej lekcji historii” pt.: „Długi wiek XIX – drogi do Niepodległości”. W maju uczniowie tych samych starszych roczników wzięli udział w zewnętrznych konkursach:Wojewódzkim Konkursie „Przystanek Niepodległa” (trzy zespoły projektowe) oraz Plastycznym Konkursie Historycznym „Wojsko Polskie – 100 lat po odzyskaniu Niepodległości, w którym dwie gimnazjalistki pod opieka nauczyciela historii zajęły II i III miejsce. Pod koniec maja 2018 r. nauczyciel historii zorganizował dwa kolejne konkursy, rozstrzygnięte w czerwcu 2018 r. , których wiodąca tematyką była 100. rocznica odzyskania Niepodległości: Konkurs na album oraz konkurs na portret „Ojcowie Niepodległości” (rezultaty tych konkursów można oglądać na wystawie na łączniku do hali gimnastycznej.

Paweł Górecki