Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Noc wolontariusza

W ramach projektu „Wolontariat jako czynnik rozwoju i integracji lokalnej”  realizowanego przez Caritas Diecezji Toruńskiej, w dniach 26/27 października 2018 roku w Grudziądzu odbył się podprojekt pt. „Barwy wolontariatu - Noc Wolontariusza”. Honorowy patronat nad tą inicjatywą objął Biskup Toruński ks. Wiesław Śmigiel, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik i Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Pan Krzysztof Nowacki. Projekt ten realizowany  jest w ramach programu ogłoszonego przez Caritas Polska - 100 projektów na 100 lecie Odzyskania Niepodległości Polski.


Z naszej szkoły w Nocy Wolontariusza w Grudziądzu uczestniczyło ośmiu członków Szkolnego Koła Caritas, którzy aktywnie włączyli się w zaproponowane aktywności i dzielnie dotrwali do rana. Program spotkania  obfitował w  ciekawe wydarzenia. Rozpoczął się konferencją, którą wygłosił  ks. Waldemar Konczalski diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie. Wolontariusze uczestniczyli w warsztatach dotyczących animacji czasu wolnego, podczas których uczyli się prowadzenia zabaw integracyjnych i tańców lednickich. Na warsztatach plastycznych odbył się konkurs na najlepszy plakat reklamujący pracę wolontariuszy i działalność Szkolnych Kół Caritas. Ogromną radością okazało się dla nas  zajęcie przez naszych uczniów pierwszego miejsca w tym konkursie. Gościem specjalnym Nocy Wolontariuszy był toruński muzyk i również wolontariusz - Jacek Beszczyński oraz dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej ks. Daniel Adamowicz. Noc Wolontariusza zakończył piękny film pt. „ Podaj dalej” oraz turniej gier planszowych dla chętnych i wytrwałych.

                                    Beata Makowska