Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wyjazd do Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie

7                  16 października 2018 r. na zaproszenie komendanta Centrum Szkolenia Logistyki pana pułkownika Mariusza Kaliszuka uczniowie naszej szkoły z klasy III oraz osoby będące w poczcie sztandarowym uczestniczyli w obchodach święta Centrum.

Przy bramie czekał na nas zaprzyjaźniony ze szkołą przewodnik p. Ryszard Fierek, który oprowadził nas po jednostce wojskowej. Najpierw dotarliśmy na plac, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystym apelu i mieliśmy okazję zobaczyć pokaz musztry paradnej wykonany przez Orkiestrę Wojskową z Bydgoszczy. Wielu obserwatorów chwaliło nasze dzieci za znakomitą znajomość pieśni wojskowych. Po apelu udaliśmy się na pyszną grochówkę wojskową, aby nabrać sił. Zachwytów nad daniem kuchni polowej nie było końca. Kolejną atrakcją dla naszych uczniów było malowanie twarzy oraz kolorowanie kolorowanek związanych ze sprzętem wojskowym. Uczniowie zachwycali się sprzętem wojskowym, samochodami. Dodatkowo mieli wyjątkową możliwość skorzystać z urządzenia do nauki i kontroli celowania typu TCW-97 „CYKLOP” i pod nadzorem instruktora mogli strzelać z broni strzeleckiej do tarczy. Na koniec wizyty czekał nas niesamowity pokaz w szkole specjalistów pożarnictwa. Oglądaliśmy nowoczesne symulatory i trenażery pożarów statków powietrznych umożliwiające wojskowym strażakom prowadzenie profesjonalnych szkoleń. Po zakończonej wycieczce uczniowie wrócili do domów z zachwytem na twarzy .

                                                                                                              A. Dobrzyńska-Pakowska i B. Krajinska