Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

den12 października 2018 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej na hali sportowej odbyła się Gala Szkolnych Oskarów.

            Uroczystość, przygotowaną przez Samorząd Uczniowski SP 11, prowadzili Patryk Jarzyński – przewodniczący SU, oraz Maksymilian Owczarek – zastępca. Na wstępie przedstawili krótki rys historyczny dotyczący tego święta, w tym informacje o Komisji Edukacji Narodowej. Następnie na ręce Pani Dyrektor Marleny Treichel przedstawicielki SU, Martyna Kliwer i Martyna Szczepańska, złożyły bukiet kwiatów wraz z podziękowaniami dla całego grona pedagogicznego.

            Później nastąpiło wręczenie nauczycielom i pracownikom szkoły dyplomów „Szkolnych Oskarów”. Wywołało to sporo emocji i uśmiechów ze względu na intrygujące i zabawne tytuły, m.in.   Pomocna Dłoń, Recytatorka Roku, Królowa Liczb, Władca Ułamków, Nauczyciel w Dechę, Okno na Świat, Strażnicy Szkoły itp. Dyplomy wręczały Martyna Kliwer i Martyna Szczepańska.

            Uroczystość zakończyła się piosenką z dedykacją dla wszystkich pracowników szkoły.

            Opiekę nad uczniami prowadzącymi uroczystość sprawowały nauczycielki: Hanna Figura, Marita Grajewska Treder, Beata Makowska (opiekunki SU).

Marita Grajewska Treder