Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczniowie naszej szkoły zostali zwycięzcami konkursu podczas rajdu pieszego „Szlakiem Wojska Polskiego II RP”, upamiętniającego również 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Rajd SZLAKIEM WOJSKA POLSKIEGO II RP6 października 2018 r. odbył się kolejny w tym roku szkolnym rajd pieszy. Z naszej szkoły wyruszyła 40 - osobowa grupa uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką p. Hanny Figury, p. Marity Grajewskiej Treder i p. Witolda Zygadlewicza. Na trasie rajdu jak zwykle odbył się konkurs wiedzy dotyczący znajomości historii Wojska Polskiego II RP, który zakończył się wielkim sukcesem naszych uczniów. Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 1 zajęli w nim I miejsce. Szkołę podstawową reprezentowała drużyna w składzie Martyna Kliwer (kl.VI a) i Julian Dąbrowski (kl. VI b), natomiast gimnazjum – Mateusz Kozłowski i Miłosz Wicha z kl. III b. Rajd zakończył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie piechurzy ugoszczeni zostali gorącym posiłkiem – zupą pomidorową i herbatą. Trasa rajdu wyniosła 10 km. Wszyscy wrócili zadowoleni, chociaż lekko zmęczeni. Pogoda też sprzyjała miłej atmosferze podczas wędrówki. Ten rajd możemy zaliczyć do bardzo udanych!