Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

XVI rajd pieszy „Święto Ziemniaka” już za nami!

DSCN391922 września 2018 r. odbył się kolejny, XVI rajd pieszy „Święto Ziemniaka”. Z naszej szkoły wyruszyła 47–osobowa grupa pod opieką p. Beaty Rolewicz, p. Justyny Burcz i p. Witolda Zygadlewicza. Wspólne wędrowanie rozpoczęło się przy Flisaku. Stamtąd przez Błonia nad Wisłą, osiedle Kopernika i Strzemięcin oraz Las Rudnicki dotarliśmy na metą na terenie KS „STAL” w Mniszku. Tu na strudzonych piechurów czekał posiłek - zupa grochowa, drożdżówka i ciepła herbatka. Trasa wyniosła około 10 km.

Podczas rajdu odbyło się wiele konkursów, w tym przyrodniczo-ekologiczny oraz kreatywnego myślenia. W konkursie przyrodniczym gimnazjaliści reprezentujący naszą szkołę - Mateusz Kozłowski i Rafał Nowak zajęli II miejsce. Szczególną niespodziankę przygotował dla nas Robert Kozłowski z klasy III a gimnazjum, który w konkursie na kreatywność literacką ułożył wspaniały tekst „Ody do Pyry” i również zajął II miejsce. Do tej konkurencji przygotowywał przez całą drogę rajdu, gdzie powstała ostateczna wersją jego autorskiego tekstu.Wszystkim turystom humory dopisywały, a w wesołym towarzystwie czas szybko mijał. Po raz kolejny pojawili się też absolwenci naszej szkoły, którzy chętnie wspominali dawne czasy i opowiadali, jak im się wiedzie w szkole średniej. Jednak główną atrakcją rajdów jest jak zwykle spędzanie czasu z przyjaciółmi, możliwość pogadania, nawiązania nowych znajomości…Uczniowie i ich opiekunowie stanowią bardzo wesołą i zżytą grupę. Wszystkich, którzy chcą aktywnie i przyjemnie spędzić sobotnie przedpołudnie, zapraszamy na kolejny rajd już 6 października „Szlakiem Wojska Polskiego II RP”.

Witold Zygadlewicz