Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

I Turniej Szachowy Dla Dzieci Szkół Podstawowych

1522 września 2018 r., odbył się I Turniej Szachowy Dla Dzieci Szkół Podstawowych. Organizatorem turnieju był UKS ROTMISTRZ w Grudziądzu i Klub Centrum Szkolenia Logistyki. Celem turnieju jest popularyzacja szachów wśród dzieci szkół podstawowych z Grudziądza i gmin ościennych oraz wyłonienie mistrzów Grudziądza w roku szkolnym 2018/2019.

 

Turniej był częścią Grand Prix, kolejne turnieje rozgrywane będą w następujących terminach:
• I turniej – 22.09.2018 r.,
• II turniej – 27.10.2018 r.,
• III turniej – 24.11.2018 r.,
• IV turniej – 08.12.2018 r.,
• V turniej – 23.02.2019 r.,
• VI turniej – 30.03.2019 r.,
• VII turniej – 27.04.2019 r.,
• VIII turniej – 25.05.2019 r.


Miło poinformować, że uczennica z klasy Va, Emilia Surmacz zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt z klas klas 4 - 8. Również nie można zapomnieć o trzech innych uczestnikach z naszej szkoły: Karolu Firynie z klasy IVb, Pawle Pawskim z VIa i Emilii Szram z VIIIb. Gratulacje i podziękowania za reprezentowanie naszej szkoły w turnieju.

 

Opiekun koła szachowego

Hanna Szulc-Lewandowska