Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

SPEKTAKL BALETOWY „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW”

IMG 20180914 191028SPEKTAKL BALETOWY „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW”

W piątek 14 września 2018 roku grupa dzieci z klas IV-VI wraz z opiekunami p. H. Stodolską, p. J. Świerszczko i p. H. Szulc-Lewandowską wyjechała do Opery Nova w Bydgoszczy na spektakl baletowy pt. „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w reżyserii Bogdana Pawłowskiego. Tuż po godzinie 14.00 zebraliśmy się przed szkołą i ruszyliśmy w drogę. Po dwóch godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce i zasiedliśmy w naszych fotelach.

Dzieci miały ogromną frajdę podczas trwania przedstawienia. Wszyscy z podziwem spoglądali na piękną scenografię, piękne stroje oraz zwinność aktorów i umiejętności nabyte podczas wielu lat nauki sztuki, jaką jest balet. Balet w swojej istocie jest spektaklem i popisem gimnastycznym. W swej formie przybliża dzieciom muzykę klasyczną oraz zmusza do koncentracji i myślenia. Wszystkie dzieci znają bajkę „Królewna Śnieżka”, więc mogły z zachwytem śledzić historię pokazaną na scenie. Nie zabrakło jednak pytań: „Co to za postać?”, „A jak to jest zrobione?”.

Soliści i Balet Opery Nova tańcem i gestem snuli opowieść ,oddając uczucia bohaterów, wyzwalając w widzach emocje : bania się Złej Macochy i jej świty , angażowania w zabawę z rozbrykanymi krasnoludkami , które „buszowały” także na widowni ; odczytywania języka tańca.

Efekt, jaki wywołuje u dzieci przyzwyczajonych do obrazów na ekranie żywe przedstawienie, zawsze zaskakuje , a wrażenia, które wyniosły dzieci po przedstawieniu na pewno zostaną w nich na długo.


H. Stodolska