BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Udział naszej szkoły w uroczystości wprowadzenia relikwii i poświęcenia pomnika bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

350387356 665868428885927 1683535927036436541 n29 maja 2023 w parafii pod wezwaniem Św. Józefa Oblubieńca w Mniszku odbyła się podniosła uroczystość wprowadzenia relikwii i poświęcenia pomnika Prymasa Tysiąclecia. Uroczystościom przewodniczył Biskup Diecezji Toruńskiej Wiesław Śmigiel, a wśród znamienitych gości był poseł na Sejm RP - pan Mariusz Kałużny - inicjator budowy pomnika,
wicewojewoda bydgoski - pan Józef Ramlau, przedstawiciele władz miasta na czele z prezydentem Grudziądza - panem Maciejem Glamowskim oraz pani dyrektor Marlena Treichel. Uczniów naszej szkoły godnie reprezentował poczet sztandarowy. A uroczystą Mszę Świętą poprzedziła inscenizacja o błogosławionym kardynale przygotowana przez parafian oraz uczniów klas piątych, szóstych i ósmych.

Z okazji tego historycznego dla osiedla, parafii i miasta wydarzenia odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny o Prymasie Tysiąclecia dedykowany uczniom klas 1-6. Oto Wyniki konkursu:

Klasy 1-3:

I m. – Emilia Perkuszewska – 1b

II m. – Weronika Szmerk – 1a

III m. – Pola Matysiak – 2b

Klasy 4-6:

I m. – Nikoleta Jaworska – 5b

II m. - Weronika Sikorska – 4a

III m.- Nikola Lask – 4a

Wyróżnienie – Tomasz Merliński – 6b

 

Gratulujemy zwycięzcom.

Pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w miejskim konkursie na wykonanie prezentacji multimedialnej pt.: „Życie, działalność i nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego w oczach dzieci”. Ciekawe prezentacje wykonali: Maja Kerber (6a), Adam Pepliński (7a), Mateusz Zając (8a), Aleksander Stodolski (8a) i Tomasz Merliński (6b), którego pracę możemy obejrzeć na stronie parafialnej:

http://parafiamniszek.pl/wyszynski-prezentacja

http://parafiamniszek.pl/artykuly/view/302/relacja-z-uroczystosci-wprowadzenia-relikwii-i-poswiecenia-pomnika-bl-ks-kard-stefana-wyszynskiego