Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2021 – „Baśnie i legendy z całego świata”

03821c3b 962e 438b a979 cf6599ca0501W październiku 2021 biblioteki szkolne na całym świecie obchodziły swoje święto pod hasłem ,, Baśnie i legendy z całego świata”. W związku z tym nasza szkolna biblioteka  przygotowała dla wszystkich chętnych zabawy i konkursy.

Oto podsumowanie:

Konkurs plastyczny na ilustrację do ulubionej baśni kl.I - II

  1. Aleksandra Sitkowska I a
  2. Hanna Grajkowska I a
  3. Gloria Kawalec I b

-  Konkurs wiedzy o baśniach i legendach kl.IV - VI

Konkurs miał formę pisemną, po czym nastąpiła dogrywka ustna. Przy silnej konkurencji nie sposób było wybrać jednego faworyta, przyznano nagrody na równi:

kl. II

I miejsce ex aequo

Zofia Czerwionka kl.II a -   Alina Dąbrowska kl.II b – Karol Majka  kl.II b

 II miejsce ex aequo

Franciszek Kukliński kl.II b – Jan Śleboda kl.II a  - Laura Szczepańska

III miejsce

Kamil Oskroba kl.II b  – Maja Piasecka  kl.II b – Wojciech Wiśniewski kl. II a

kl. III

I miejsce ex aequo

Piotr Bielecki kl.III b – Aleksandra Nowak kl.III b -   Mariia Skrypka kl.III b

II miejsce

Jakub Kenig – kl. III a

III miejsce

Aleksander Dziubak kl. III a

kl. IV – VI

 I miejsce ex aequo

Daniel Majka kl.VI a – Alicja Trepkowska kl.IV a

II miejsce ex aequo

Filip Oskroba kl.V a – Anna Kobuszyńska kl.IV a

III miejsce

Amelia Zakrzewska kl.V b

- Realizacja zadania konkursowego w programie Paint na lekcji informatyki na najładniejszą ilustrację do wysłuchanej baśni  ,, Legendy o smoku wawelskim” kl.IV

Lilianna Piekarska   kl.IV a

Nikola Jaworska     kl.IV  b

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali uwagi pozytywne i oceny celujace. Dodatkowo najlepsi otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Gratulacje! Biorąc udział w różnorodnych aktywnościach czytelniczych udowodniliście , że czytanie wcale nie jest nudne.