Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczciliśmy pamięć lokalnych patriotów i bojowników o niepodległą Polskę

20211028 121310            Po seansie z cyklu „Kino na temat” w kinie „Helios”, w przeddzień Święta Zmarłych, dokładnie 28.10.2021r. uczniowie obu klas siódmych udali się do miejsc Pamięci Narodowej w centrum Grudziądza, by zapalić znicze pod pomnikami zasłużonych dla Ojczyzny i w ten sposób  uczcić pamięć wszystkich tych, którzy walczyli o wolną Polskę, często składając w tej walce o wolność Ojczyzny najwyższą ofiarę, jaką jest  życie.

            Pierwszym pomnikiem, pod którym zapaliliśmy znicze był pomnik Tadeusza Maślonkowskiego ps. „Sosna”. Sylwetkę harcmistrza, członka „Szarych Szeregów”, który urodził się w Grudziądzu przybliżył nauczyciel historii. Uczniowie dowiedzieli się także, że  w czasie okupacji Tadeusz Maślonkowski przeniósł się do Warszawy i podczas powstania warszawskiego zginął niosąc pomoc rannemu koledze.           

Kolejnym punktem spaceru był pomnik, znajdujący się przy ulicy Mickiewicza, upamiętniający 165 polskich oficerów mieszkających przed wojną w Grudziądzu, którzy zostali zamordowani przez sowieckie NKWD w 1940 r. w Katyniu, Charkowie i Miednoje.

Ostatnim pomnikiem, pod którym zapaliliśmy znicze był pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego, jednego z największych polskich bohaterów czasów II wojny światowej. Pomnik znajduje się na Placu 23 Stycznia nieopodal Zespołu Szkół Gastronomicznych. 

Należy sądzić, że ta swoista lekcja patriotyzmu w terenie uwrażliwi uczniów naszej szkoły na konieczność pamięci o tych, którzy poświęcili życie, byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

           

Paweł Górecki