09/12 2020

ZESPÓŁ „ŚLIWKI” PROMUJE PROJEKT „TRADYCYJNY SAD” WŚRÓD RODZICÓW NASZEJ SZKOŁY

imagesW dniu 8 września 2020 r. uwzględniając obowiązujące reguły wynikające z tzw. procedur bezpieczeństwa w okresie pracy szkoły w reżimie sanitarnym w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przeprowadziliśmy prezentacje naszego projektu dla rodziców. Prezentacja ta została stworzona na bazie informacji zawartych w prezentacji przygotowanej dla naszych koleżanek i kolegów w ramach apelu, do którego nie doszło i nadal nie może dojść z powodu pandemii koronawirusa.

Nasz opiekun, w imieniu całej drużyny „Śliwki”, zaprezentował przygotowaną przez nas prezentację multimedialną oraz Księgę Sadu, w której zapisujemy najważniejsze wydarzenia dotyczące realizacji projektu. Opowiedział o podjętej przez nas inicjatywie oraz o działaniach, które wykonaliśmy w ramach pierwszego etapu tworzenia mini sadu.
Na zebraniu poinformowano rodziców, że podjęliśmy się zadania stworzenia mini sadu składającego się z roślin sadowniczych o tradycyjnych odmianach. Zaprezentowano wykaz gatunków śliw i jabłoni oraz roślin towarzyszących, które planujemy posadzić.
W zaprezentowanym materiale podano przyczyny podjęcia decyzji o udziale w projekcie. Zachęcono również rodziców do zakładania własnych mini sadów. Opiekun zwrócił się także z prośbą o pomoc w tworzeniu naszego szkolne sadu. W zebraniu szkolnym wzięło udział 16 rodziców.

W trakcie zebrania jeden z rodziców zachęcił nas do nawiązania kontaktu z sadownikiem z Kwidzyna, który chętnie spotka się z naszym zespołem i pomoże nam uzupełnić wiedzę w najważniejszej część etapu drugiego – sadzeniu mini sadu. Obecnie jesteśmy na etapie zorganizowania wyjazdu na wycieczkę edukacyjną do tego sadu.

Opiekun zespołu:

Witold Zygadlewicz