Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

ZESPÓŁ „ŚLIWKI” PROMUJE PROJEKT „TRADYCYJNY SAD” WŚRÓD RODZICÓW NASZEJ SZKOŁY

imagesW dniu 8 września 2020 r. uwzględniając obowiązujące reguły wynikające z tzw. procedur bezpieczeństwa w okresie pracy szkoły w reżimie sanitarnym w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przeprowadziliśmy prezentacje naszego projektu dla rodziców. Prezentacja ta została stworzona na bazie informacji zawartych w prezentacji przygotowanej dla naszych koleżanek i kolegów w ramach apelu, do którego nie doszło i nadal nie może dojść z powodu pandemii koronawirusa.

Nasz opiekun, w imieniu całej drużyny „Śliwki”, zaprezentował przygotowaną przez nas prezentację multimedialną oraz Księgę Sadu, w której zapisujemy najważniejsze wydarzenia dotyczące realizacji projektu. Opowiedział o podjętej przez nas inicjatywie oraz o działaniach, które wykonaliśmy w ramach pierwszego etapu tworzenia mini sadu.
Na zebraniu poinformowano rodziców, że podjęliśmy się zadania stworzenia mini sadu składającego się z roślin sadowniczych o tradycyjnych odmianach. Zaprezentowano wykaz gatunków śliw i jabłoni oraz roślin towarzyszących, które planujemy posadzić.
W zaprezentowanym materiale podano przyczyny podjęcia decyzji o udziale w projekcie. Zachęcono również rodziców do zakładania własnych mini sadów. Opiekun zwrócił się także z prośbą o pomoc w tworzeniu naszego szkolne sadu. W zebraniu szkolnym wzięło udział 16 rodziców.

W trakcie zebrania jeden z rodziców zachęcił nas do nawiązania kontaktu z sadownikiem z Kwidzyna, który chętnie spotka się z naszym zespołem i pomoże nam uzupełnić wiedzę w najważniejszej część etapu drugiego – sadzeniu mini sadu. Obecnie jesteśmy na etapie zorganizowania wyjazdu na wycieczkę edukacyjną do tego sadu.

Opiekun zespołu:

Witold Zygadlewicz