Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Dar na stulecie urodzin Jana Pawła II.

jp2Nasza szkoła dołączyła do projektu „Dar na stulecie urodzin Jana Pawła II”, którego celem jest „stworzenie pomnika z serc i umysłów Polaków”, którzy realizują i przekazują przesłanie pozostawione przez naszego papieża. Projekt obejmuje inicjatywy modlitewne, charytatywne, artystyczne i edukacyjne realizowane nie tylko w Polsce i Europie, ale i na innych kontynentach. Informacje o projekcie, z możliwością indywidualnego dołączenia KAŻDEGO CHĘTNEGO znajdują się na stronie https://darna100.pl/

Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu wzięli udział w konkursie na wykonanie lapbooka pt.: „Opowiem wam o Św. Janie Pawle II”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o życiu i działalności papieża szczególnie wśród dzieci, dla których jest On tylko postacią historyczną, rozwijanie i ujawnianie kreatywności uczniów, kształcenie umiejętności poszukiwania i porządkowania informacji oraz współpraca w rodzinie i dzielenie się wspomnieniami o naszym wielkim rodaku. Zostało nadesłanych 20 bardzo różnorodnych i pomysłowych prac, które ujawniły wiedzę i kreatywność naszych uczniów. Jury w składzie: Hanna Szulc-Lewandowska, Anna Dobrzyńska-Pakowska, Beata Makowska miało ogromny problem z wytypowaniem najlepszych lapbooków. Oto wyniki:

Wyniki w pierwszej grupie wiekowej (kl.1-4):

I m. – ex aequo Anna Kobuszyńska (2a) i Emilia Harat (2b)

Wyniki w drugiej grupie wiekowej (kl.5-8):

I m. - ex aequo Paweł Szczepański (7b) i Aleksander Stodolski (5a)

II m. - ex aequo Laura Winiarek (6c) i Laura Saworska (6c)

III m. - ex aequo Julian Dąbrowski (7b) i Julia Gzella (5a)

Wyróżnienie – Markus Krzysztofik (6a)

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy postanowili podarować Ojcu Świętemu swój czas, wysiłek i poznali lub przypomnieli sobie Jego życie i dokonania. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone, gdy spotkamy się w szkole. Szczególne podziękowania należą się rodzicom za ich pomoc i udział w przekazywaniu duchowego dziedzictwa naszego narodu, do którego należy pontyfikat Św. Jana Pawła II Wielkiego.

 

                                                                                                                      Beata Makowska