Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas 4-8

IMG 20190930 100118 resized 20191001 09111034730.09.2019 odbyły się w naszej szkole wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas od czwartej do ósmej. W Komisji Wyborczej zasiedli przewodniczący klas lub ich zastępcy: Agata Lubańska, Anna Peplińska, Michał Kliwer, Mateusz Rocol. Uczniowie spośród pięciu przedstawicieli zgłoszonych przez klasy zadecydowali, że przewodniczącym zostanie Patryk Pabiś z klasy 8 A (76 głosów poparcia). Jego zastępcą będzie Martyna Kliwer z klasy 7A ( 31 głosów). Do zarządu samorządu weszli również: Klaudia Groszewska (6B), Wiktoria Heyduk (6C), Julia Gzella (5A), Nikodem Rojewski (8A), Emilia Surmacz (6A) oraz Wiktoria Afeltowicz (8A).


Dziękujemy Komisji Wyborczej za sprawną pracę, a nowym członkom zarządu samorządu życzymy zgodnej i aktywnej pracy na rzecz naszej szkoły. Cieszymy się, że nasi uczniowie chcą brać odpowiedzialność za funkcjonowanie społeczności szkolnej i będą wzbogacać ją swoimi pomysłami.


                                        Beata Makowska