Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.
×

Błąd

insufficient image data in file `/home/zso1/ftp/images/aktualnosci_18_19/2019_02_01_zywa_lekcja_historii/20190201_093931.jpg' @ error/jpeg.c/ReadJPEGImage/1039

Żywa lekcja historii w SP 11 - „Polska sarmacka – legenda husarii”

insufficient image data in file `/home/zso1/ftp/images/aktualnosci_18_19/2019_02_01_zywa_lekcja_historii/20190201_093931.jpg' @ error/jpeg.c/ReadJPEGImage/1039

20190201 092831       1 lutego 2019 r. kolejny raz odwiedził nasTeatr Historyczny „Chorągwi Komturstwa Gniewskiego” ze spektaklem historycznym w formule „Żywej lekcji historii”. Tym razem przenieśliśmy się do epoki znanej w dziejach Polski jako „wiek wojen”, czyli do wieku XVII, kiedy triumfy odnosiła ciężka jazda polska – husaria.

       Dzięki rekwizytom, będącymi dokładnymi replikami sprzętów używanych w danej epoce historycznej oglądający mogli z bliska poznać uzbrojenie husarza lub muszkietera, a wybrani uczniowie nawet je przymierzyć.

     Idea „Żywej Lekcji Historii” to połączenie atrakcyjnej formy z poznawaniem wiedzy . Uczniowie klas VII, VIII SP i III klasy gimnazjum uczestnicząc w tej niecodziennej lekcji historii mieli możliwość przypomnienia i pogłębienia swojej wiedzy historycznej, dobrze się przy tej okazji bawiąc.

Paweł Górecki

 

{gallery}/aktualnosci_18_19/2019_02_01_zywa_lekcja_historii/{/gallery}