Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Sukces szkolnych turystów w XXXVII rajdzie pieszym „Pamięci gen. Pruszyńskiego”

DSCN424812 stycznia grupa 40 uczniów naszej szkoły wzięła udział w pierwszym w 2019 roku rajdzie pieszym. Wraz z nimi 8 – kilometrowy szlak pokonało 3 opiekunów – p. H. Figura, p. Marita Grajewska Treder i p. W. Zygadlewicz. Rajd poświęcony był pamięci gen. Pruszyńskiego i oraz uczczeniu 99. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy. Na trasie odbył się konkurs dotyczący historii powrotu naszego miasta do Macierzy i znajomości sylwetki gen. Pruszyńskiego. I tu po raz kolejny nasi uczniowie nie zawiedli. Gimnazjaliści z kl. III b – Miłosz Wicha i Mateusz Kozłowski zajęli I miejsce, a uczniowie klasy VI b szkoły podstawowej – Anna Peplińska i Julian Dąbrowski II miejsce! Rozpoczęcie rajdu zaplanowano w Wałdowie Szlacheckim przez Biały Bór i Mały Rudnik do osiedla Mniszek, a meta miała miejsce w Klubie Sportowym STAL.

Na zakończenie pyszna grochówka oraz nagrody i dyplomy dla laureatów konkursu. Warto dodać, że wędrówka odbyła przy pięknej, słonecznej, lekko mroźnej pogodzie.

            Witold Zygadlewicz