Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Akcja „ Czytanie ze Słodziakami ”

11W naszej szkole odbyła się akcja promująca czytelnictwo „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, która była adresowana do uczniów klas I-III SP.

Bezpłatnie od pomysłodawcy przedsięwzięcia - sieci sklepów Biedronka - otrzymano książki Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” oraz materiały motywacyjne dla dzieci, zachęcające do codziennego czytania - osobiste albumy na naklejki. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki), dokumentowane podpisem rodzica, było nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, wklejaną do albumu ucznia przez panie wychowawczynie.

 W ramach realizacji zadań konkursowych uczniowie spotykali się z ciekawymi ludźmi. Klasa III a podczas wspólnego czytania z panią pielęgniarką otrzymała informacje o udzielaniu pierwszej pomocy oraz o wykonywanym przez panią zawodzie. Podczas zajęć koła bibliotecznego uczniowie kl. I mieli okazję poznać bliżej przygody dzielnych pluszakowych słodziaków, które stały się inspiracją do wspólnych zabaw w Radosnej salce oraz w Bajkolandii.

Uczniowie klas I- III mieli możliwość stworzenia własnych historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków i przedstawienia ich w formie plastycznej bądź literackiej.

Sięganie po książki i ich czytanie to wyprawa we wspaniały świat wyobraźni.

Podczas zajęć koła bibliotecznego uczniowie kl. I mieli okazję poznać bliżej przygody dzielnych pluszakowych słodziaków, które stały się inspiracją do wspólnych zabaw w Radosnej salce oraz w Bajkolandii.