Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Popołudnie z poduszką

4

                19.12.2018 roku popołudniu, gdy za oknem robiło się już szaro, wśród dzieci z klas II panowała niezwykła jasność… ich uśmiechów. Wszystko za sprawą spotkania pod nazwą „Popołudnie z poduszką”, które tym razem miało świąteczny charakter. Przypomnijmy, że nasze spotkania mają na celu propagowanie wśród najmłodszych uczniów głośnego czytania oraz zachęcanie dzieci do tego aby w ogóle polubiły czytanie i robiły to jak najczęściej.

Nasze popołudnie rozpoczęło się od pogadanki na temat czytania, oraz od wspólnego głośnego przeczytania książki pt. „Świąteczna przygoda Kubusia Puchatka”. Po omówieniu przygód znanego misia, dzieci rozłożyły się wygodnie ze swoimi podusiami, kocykami, smakołykami na ... materacach i rozpoczęło się wspólne oglądanie filmu, który dzieci same wybrały. Był to wszystkim doskonale znany „Kevin sam w domu”. Śmiechu nie było końca, a słychać nas było chyba w całej szkole.

Oglądając film, czuliśmy się jak w kinie. Wszystko za sprawą naszej maszyny do robienia popcornu, którą przyniósł uczeń klasy II b dzięki uprzejmości swojej Mamy, za co bardzo dziękujemy!!

Popołudnie upłynęło nam w niezwykle radosnej i relaksującej atmosferze. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Dzieci już planują kolejny seans książkowo- filmowy.