Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Spotkanie z żołnierzami Marynarki Wojennej

91Dnia 13 grudnia naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Marynarki Wojennej w Gdyni. Uczniowie klas II Szkoły Podstawowej dowiedzieli się jakie zadania ma żołnierz służący na okręcie. Oglądali książeczkę wojskową, beret, mogli przymierzyć hełm i rysowali okręty.

Uczniowie klas V i VII mogli przymierzyć maskę przeciwgazową MP-5, ubranie filtracyjne (kurtka z kapturem, spodnie), rękawice , strój OP-1, co w dzisiejszych czasach jest niezwykłą atrakcją
i rzadkością dla uczniów. Poznali również apteczkę pierwszej pomocy, którą niesie żołnierz na swoich ramionach podczas treningów i akcji. Znalazło się w niej wiele ciekawych rzeczy, których nie znajdziemy w zwykłej apteczce. Dodatkowo uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących służby.

W ramach przedmiotu edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klas starszych w ramach tematyki związanej z toksycznością, skażeniami chemicznymi na lekcji przymierzali strój i dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy związanych z deratyzacją i dekontaminacją.

Spotkanie zakończyło się słodkim upominkiem i życzeniami świątecznymi od przedstawicieli Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej w Gdyni z którym mamy podpisane porozumienie.