dokumenty szkoły

sport szkolny

z życia szkoły

© 2008 by WM

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW (29.09.2008)

Dnia 29 września 2008 r. odbył się jak co roku apel z okazji obchodów Dnia Języków. Wszystkie klasy gimnazjum przygotowały prezentacje wcześniej wylosowanych krajów europejskich.

Jako pierwsza wystąpiła klasa III a, przedstawiła osobowości z Francji:
Asterixa i Obelixa, Pascala Brodnickiego obsługującego parę zakochanych w kawiarence pod wieżą Eiffla oraz prezydenta Sarkozego z Carlą Bruni podziwiających malarstwo francuskiego artysty.

III b (Czechy) - usłyszeliśmy kilka ważnych informacji o naszych południowych sąsiadach, zaśpiewała Helena Vondrackova utwór „Malowany Dzbanku”, a na koniec publiczność porwał do zabawy Jozin z Bazin.

Klasa II a przeniosła nas do starożytnej Grecji i pokazała w zabawny sposób mit o podarowaniu ludziom ognia przez bogów.

II b reprezentowała Anglię i pokazała nam znane osobistości z literatury jak Romeo i Julia Sheakspeara oraz showbiznesu –Wiktoria i David Beckham, Jaś Fasola, na koniec zaprosili na herbatkę, jak to w Anglii, gdy wybiła godzina 17.00.

I a (Niemcy) - pokazała utwory ludowe tzw. Heimatmelodie oraz współczesne Modern Talking, dużo było również wiadomości o kulturze tego kraju.

I b (Włochy) - zaprezentowali się jako koneserzy włoskiej kuchni i podczas podawania ciekawostek dotyczących Włoch, częstowali zebraną publiczność pizzą oraz spaghetti.