dokumenty szkoły

© 2008 by WM

WYSTAWA POŚWIĘCONA JANOWI HEWELIUSZOWI
(19.05.2008)

W dniu 19.05.2008 roku, z okazji I rocznicy nadania imienia ZSO nr 1 w Grudziądzu, biblioteka Gimnazjum zaprezentowała wystawę "Jan Heweliusz - patron naszej szkoły".
      Większość materiałów została udostępniona dzięki życzliwości pani Małgorzaty Śrubki - Kubiak, opiekuna grudziądzkiego planetarium, za co serdecznie dziękujemy.
      Uczniowie Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 11 mieli okazję zobaczyć m. in. wierną kopię atlasu nieba, który jest dziełem życia wielkiego astronoma, a także wiele fotogramów, przedstawiających ryciny wykonane przez uczonego, jego portret i wydawnictwa poświęcone tej wybitnej postaci.

Po wystawie oprowadzała i wyjaśnień udzielała organizatorka wystawy p. bibliotekarka - Małgorzata Krupska.