dokumenty szkoły

© 2006-2007 by WM

WYCIECZKA

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 23 października o godzinie czwartej rano wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy. Dojechaliśmy nieco szybciej, więc zwiedzaliśmy między innymi Plac Trzech Krzyży.
      Do parlamentu weszliśmy o godzinie 10. Zwiedzaliśmy tylko sejm ponieważ, senat akurat remontowano ale dostaliśmy informacje na temat senatu. W sejmie pan przewodnik pokazał nam salę obrad. Niestety nie mogliśmy zejść na dół tylko siedzieliśmy u góry. Przewodnik opowiadał gdzie siedzą np. ministrowie, marszałek, wicemarszałkowie i inni posłowie. Potem mogliśmy zadawać pytania panu przewodnikowi. Następnie przyszedł drugi przewodnik i zeszliśmy na dół sejmu. Pokazał nam jakie były dawne laski marszałkowskie. Pokazał nam także makietę całego parlamentu.
      Po godzinnym zwiedzaniu sejmu o godzinie 11 szliśmy już do Łazienek Królewskich. Miła pani przewodnik opowiedziała nam jak dawniej żył Stanisław August Poniatowski. Mi się to nie podobało, bardziej mi się podobał spacer po parku i opowiadanie przez panią przewodnik o zabytkach parku.
      Około godziny 15 byliśmy już na Grobie Nieznanego Żołnierza. Złożyliśmy także wiązankę na grobie. Byliśmy przy zmianie warty przez żołnierzy.
      Do domu wróciliśmy około godziny 21.
      Dzięki tej wycieczce dużo się dowiedziałam o stolicy. Szkoda tylko, że byliśmy tak krótko.

Agata Lichnerewicz