dokumenty szkoły

z życia szkoły

© 2013 by KG

KINO NA TEMAT

22 stycznia uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w kolejnym spotkaniu w ramach cyklu Kino na temat. Tym razem w kinie Helios obejrzeliśmy film o zjawisku cyberprzemocy „ Przytul mnie” Kaspara Munka.

Film wywołał ogromne emocje. Pomimo że oglądane zdarzenia to filmowa fikcja, to jednak podobne sytuacje mają miejsce. Cyberprzemoc to temat bardzo aktualny. Młodzież codziennie ma kontakt z Internetem czy innymi narzędziami typu elektronicznego, dlatego na każdym kroku narażona jest na niebezpieczeństwa czyhające w sieci. Ważne, aby mieć jego świadomość i w razie problemów wiedzieć jak się zachować i do kogo zwrócić po pomoc.

Zaraz po wyświetleniu filmu młodzież wzięła udział w gorącej dyskusji, w której eksperckie słowo wygłosili Pani Katarzyna Kobylacka - Sikora z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grudziądzu oraz Pan Sylwester Lewandowski z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.