dokumenty szkoły

z życia szkoły

© 2013 by KG

„Żywa lekcja historii –Starożytność: Grecja i Rzym” w Gimnazjum nr 1

30 stycznia 2014 r. uczniowie Gimnazjum nr 1, już drugi rok z rzędu, wzięli udział w spektaklu historycznym wykonywanym przez Teatr Historyczny „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”. Tym razem była to podróż w czasy starożytne, konkretnie historię starożytnej Grecji i Rzymu.
        Dzięki rekwizytom, będącymi dokładnymi replikami sprzętów używanych w danej epoce historycznej uczniowie, niektórzy na własnej skórze, mogli poczuć ciężar uzbrojenia hoplity lub legionisty, albo przymierzyć odzież noszoną na co dzień przez starożytnych Greków i Rzymian. Idea „Żywej Lekcji Historii” to połączenie atrakcyjnej formy z wiedzą . Myślę, że gimnazjaliści uczestnicząc w tej niecodziennej lekcji historii mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy historycznej, dobrze się przy tej okazji bawiąc.

Paweł Górecki