dokumenty szkoły

z życia szkoły

© 2013 by KG

"Kino na Temat"

W środę, 20 listopada br. uczniowie klas III i II uczestniczyli w spotkaniu w ramach cyklu „Kino na Temat” organizowanym przez kino Helios. Tematem przewodnim wydarzenia była przemoc wśród rówieśników – mechanizmy powstawania przemocy.

Filmem towarzyszącym dyskusji była niemiecka produkcja w reżyserii Dennisa Gansela „Fala”. Obraz wymagał od widza skupienia i wywołał ogromne poruszenie wśród uczestników spotkania. Film doskonale ukazał, że przemoc w grupie rówieśników w dużej mierze wynika z ulegania presji wywieranej przez tę grupę.

Organizatorzy „Kina na Temat” po raz kolejny zadbali, aby dyskusja z młodzieżą wsparta została opinią ekspertów na co dzień mających styczność z poruszanym tematem. Tym razem o procesie powstawania przemocy, sposobach radzenia sobie z agresją i instytucjach, w których można uzyskać pomoc opowiadali: Elżbieta Dorosz, psycholog i wieloletni pracownik Zakładu Karnego w Grudziądzu, aspirant sztabowy Sylwester Lewandowski z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii KMP w Grudziądzu oraz Ilona Mroczkowska i Arkadiusz Adamek z Polskiego Centrum Mediacji Filia w Grudziądzu.