dokumenty szkoły

sport szkolny

z życia szkoły

© 2013 by KG

Podsumowanie akcji „Warto być bohaterem”

Szkolne Koło Caritas zakończyło kolejną edycję akcji, której celem jest pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. W tym roku zbieraliśmy środki finansowe na operację serca trzyletniego Mikołajka, który urodził się z poważnym niedorozwojem lewej komory serca.

Dziesięć wspaniałych gimnazjalistek upiekło pyszne ciasta, ze sprzedaży których uzyskaliśmy 150,00 zł. Kwota została przesłana na konto Caritas Diecezji Toruńskiej, która podsumuje całą akcję podczas Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 30 listopada w Toruniu. Ponadto uczniowie naszej szkoły napisali listy do Mikołajka oraz wykonali kartki z życzeniami powrotu do zdrowia, które zawieziemy 30.11.2013 do Torunia.

Każdy z nas musi się uczyć wrażliwości i szacunku do drugiego człowieka, szczególnie chorego czy niepełnosprawnego. Pomocą w tym procesie okazał się film pt.: „Chce się żyć”, który gimnazjaliści zobaczyli w kinie Helios. Film ukazał nam życie z perspektywy chłopaka chorego na porażenie mózgowe. Zobaczyliśmy jego cierpienie, osamotnienie, trud rodziny oraz chwile radości i nieustanną walkę o zauważenie, akceptację i prawo do normalnego życia.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i środki finansowe na pomoc drugiemu człowiekowi.

B. Makowska