dokumenty szkoły

© 2013 by WM

Spotkanie Młodych w Lednicy
(1.06.2013)

Młodzież z naszego gimnazjum po raz kolejny pojechała do Lednicy. Tematem tegorocznego spotkania było ojcostwo ludzkie i Boskie. Każdy z nas otrzymał m.in. pamiątkową łyżeczkę z napisem „Ty karmisz nas do syta”, która symbolizuje „troskę i opiekę, jaką obdarza nas Ojciec – karmiciel rodziny”. Zostaliśmy zachęceni do budowania dobrej, szczerej relacji z naszymi ziemskimi ojcami oraz z Bogiem Ojcem.
     Przeżyliśmy wyjątkową „Lednicką Koronkę” do Bożego Miłosierdzia, wspólnie z 80 tysięcznym tłumem uczestniczyliśmy w Eucharystii, wysłuchaliśmy m.in. przesłania papieża Franciszka do uczestników Lednicy oraz słów prezydenta Bronisława Komorowskiego.
     Wielu młodych ludzi doświadczyło dotknięcia przebaczającego Ojca w Sakramencie Pokuty. Wszyscy cieszyliśmy się ze wspólnego śpiewu i tańca wśród braci chrześcijan.
     Lednicę odwiedziły również siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, które każdego uczestnika spotkania obdarowały bułką oraz błogosławieństwem w znaku krzyża na czołach młodzieży, niosąc przesłanie Bł. Edmunda Bojanowskiego, który, zakładając ochronki, bronił dzieci przed złem tego świata, a młodym ludziom przypomniał, aby chcieli być odpowiedzialni za swoje życie.
     Sprawdzianem naszej dojrzałości okazał się kulminacyjny moment spotkania – przejście przez Bramę - Rybę, które jest wyrazem wyboru Chrystusa jako Pana naszego życia. Sprawdziły się słowa Pana Jezusa z Ewangelii: „Jakże ciasna jest brama i wąska jest droga, która prowadzi do życia…” (Mt 7,14A)

B. Makowska