dokumenty szkoły

© 2012 by WM

Konkursu Wiedzy o Regionie
(26.05.2012)

26 maja 2012 r. (w sobotę) odbył się międzyszkolny „Konkurs Wiedzy o Regionie” w związku ze zbliżającym się Świętem Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które przypada 7 czerwca. Patronat nad konkursem objął Prezydent Grudziądza Pan Robert Malinowski.
     Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie trzeciej klasy gimnazjum: Nikola Duda i Mateudz Figura znajdujący się pod opieką nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie p. Pawła Góreckiego. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej, w której uczniowie rozwiązywali test i ustnej, przeprowadzonej w formie turnieju „Jeden z ośmiu”. Po części pisemnej i Nikola Duda i Mateusz Figura zakwalifikowali się do części finałowej, z tym że Mateusz miał drugi wynik punktowy. W finałowej rozgrywce Nikola Duda zajęła 7 miejsce, a Mateusz Figura znalazł się w gronie laureatów konkursu, zająwszy ostatecznie czwarte miejsce. Pytania w finałowej rozgrywce były naprawdę trudne, a dowodem na to jest chociażby fakt odpadnięcia w pierwszej kolejności uczestniczki konkursu, która zdobyła w części pisemnej największą liczbę punktów. Należy nadmienić, że w rywalizacji konkursowej na tym samym poziomie brali udział uczniowie gimnazjum i szkół średnich. Tym bardziej sukces Mateusza Figury jest cenniejszy.
     Gratulacje i podziękowania za przygotowanie do konkursu i poświęcenie swojego wolnego czasu w sobotę na reprezentowanie szkoły i  udział w konkursie.

Paweł Górecki